EKD ve ESP Ayazma halkıyla dayanışmaya çağırdı

Aşağa gitmek

EKD ve ESP Ayazma halkıyla dayanışmaya çağırdı

Mesaj  meso Bir Cuma Kas. 30, 2007 9:59 pm

İSTANBUL (30.11.2007)- Emekçi Kadınlar Derneği ve Ezilenlerin Sosyalist Platformu, Ayazma halkıyla dayanışma çağrısı yaptı. Yapılan açıklamalarda, çadırları yıkıldığı için dün geceyi sokakta geçiren Ayazmalılar için acil olarak harekete geçmek gerektiği belirtildi.

Emekçi Kadınlar Derneği, insanca yaşam mücadelesini sürdüren Ayazma halkı ile dayanışma çağrısı yaptı. Emekçi kadınlar, devlet terörüne maruz kalan Ayazma halkı için bir yardım kampanyası başlattı. Emekçi Kadınlar Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;


“Devlet tarafından evleri yıkılan Ayazmalı emekçi kadınların görüntülerini hepimiz televizyon ekranlarında izledik. Görüntüler vahşiydi. Ayazmalı kadınlar sadece insanca yaşam hakkı istiyorlar. Ne yıkılacak evleri ne de dökecekleri gözyaşları kaldı. Emekçi kadınlar Derneği üyeleri olarak tüm emekçi kadınları Ayazmalı kadınlarla dayanışmaya davet ediyoruz. Elbise, yiyecek her türlü yardımlarınızı ve dayanışma gücünüzü bekliyoruz.”


ESP: Acil olarak harekete geçmeye çağırıyoruz


Ezilenlerin Sosyalist Platformu da yaptığı yazılı açıklamada, Ayazma halkının sokakta bırakılmasına tepki göstererek, yıkımlara karşı mücadele edilmesini istedi.


Küçükçekmece Belediye Başkanı'nın halka söz vermesine rağmen barınma sorununa çözüm bulmadığını belirten ESP, "Ayazma’daki yıkım, Kentsel Dönüşüm Projesi adı verilen yağma, rant ve yoksullara zulüm politikasının bir ifadesi olmuştur" dedi.


Açıklamada, çağonluğu emekçi semtlerin oluşturduğu 25 bölgenin daha Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamına alındığı belirtilerek, "Açlık ve sefalet içinde yaşayan, barınacak kondularından başka hiçbir şeyi olmayan emekçi halkın kondularının da Kentsel Dönüşüm Projesi altında yıkılmasına izin vermeyelim" denildi.


Açıklamada, "Tüm emekçi halkımızı, Ayazma halkının acil ihtiyaç duyduğu beslenme, giyim, sağlık, baraka, çadır gibi ihtiyaçlarını gidermek için acil olarak harekete geçmeye çağırıyoruz" ifadeleri yer aldı.


Ayazmalılar, geceyi sokakta geçirdiklerini söyledi


Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında evleri yıkıldıktan sonra yaklaşık bir yıldır barakalarda yaşayan Ayazma halkı, dün barakalarının da yıkılmasıyla geceyi sokakta geçirdi.


Mahalle halkından Kasım Aydın, barakaları yıkılanların geceyi sokakta, naylonların altında geçirdiğini söyledi. İHD İstanbul Şubesine başvurduklarını belirten Aydın, kendilerine bir an önce yardım elinin uzatılmasını istedi. İHD İstanbul Şubesi ise belediyenin, barakaları yıkılan halk için dün gece geçici olarak kalabilecekleri yer temin edeceğini belirttiğini, kalıcı çözüm için ise görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.
avatar
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

Mesaj Sayısı : 584
Yaş : 31
Kayıt tarihi : 06/10/07

Kullanıcı profilini gör http://ozgurgunes.forunotion.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz