FHDD: Taş generallerin direnişini selamlıyoruz

Aşağa gitmek

FHDD: Taş generallerin direnişini selamlıyoruz

Mesaj  meso Bir C.tesi Ara. 01, 2007 11:53 pm

İSTANBUL (01.12.2007)- Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği (FHDD), bugün yaptığı basın açıklamasıyla, Filistin halkının İsrail siyonizmine karşı 8 Aralık 1978'de başlattığı “Birinci İntifada”sının yıldönümünü selamladı.

Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen FHDD üyeleri, “Annapolis aldatmacasına son Filistinde direniş kazanacak” pankartı açarak, “Katil İsrail Filistin'den defol”, “Siyonizm yenilecek, intifada kazanacak”, “Filistin halkı yalnız değildir” sloganlarını attı.
Tek seçenek Üçüncü intifada
FHDD Başkanı Füsun Bandır yaptığı açıklamada, Birinci intifadanın yıl dönümünde, ABD emperyalizminin Annapolis kasabasında düzenlediği Ortadoğu Konferansına dikkat çekerek, “Annapolis toplantısı, Filistinlilere yeniden tek seçeneği işaret etmektedir; Üçüncü İntifada!” dedi.
Annapolis'te, en son 2003'te ilan edilen 'Yol Haritası' kervanına bir yenisinin daha eklendiğini belirten Bandır, “Annapolis toplantısı, ABD'nin Filistin'de dişe diş süren mücadeleyi sindirme amacına hizmet ediyor. Ama yüzbinlerce Filistinli, taleplerini ve direnişini hiçe sayarak gerçekleştirilen Annapolis toplantısını protestolarla yanıtladı ve talepleri için mücadeleye devam edeceklerini yineledi” şeklinde konuştu.
“Filistin davası hepimizin”
FHDD olarak, Ortadoğu'nun onuru olan Filistin direnişini desteklediklerini ve selamladıklarını vurgulayan Bandır, “Dünya halkları bir kez daha İntifadanın yıldönümünde emperyalizmi ve siyonizmi lanetliyor. Çünkü, Filistinli çocukların, taş generallerin tanklara sapanlarıyla attığı taşlar insanlığa bir çağrıdır. Filistinlilerin tarihe tırnakları kanayarak kazdıkları bu dava hepimizindir” dedi.
Ezilenlerin Sosyalist Platformu, Tekstil-Sen, SGD, HKM ve Mücadele Birliği'nin desteklediği eylemde, “Kahrolsun emperyalizm ve siyonizm”, “Filistin'de intifada Irak'ta direniş kazanacak” sloganları atıldı
avatar
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

Mesaj Sayısı : 584
Yaş : 31
Kayıt tarihi : 06/10/07

Kullanıcı profilini gör http://ozgurgunes.forunotion.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz