Türkiye Kyoto'yu imzala mitingine çağrı

Aşağa gitmek

Türkiye Kyoto'yu imzala mitingine çağrı

Mesaj  meso Bir C.tesi Ara. 01, 2007 11:55 pm

İSTANBUL (01.12.2007)- Küresel Eylem Grubu aktivistleri, bugün yaptıkları basın açıklaması ile 8 Aralık'ta “Türkiye Kyoto'yu imzala-Küresel ısınmayı durdurun” şiarı ile İstanbul Kadıköy'de yapacakları mitinge çağrı yaptı.

Galatasaray Meydanı'nda bir araya gelen Küresel eylem grubu aktivistleri, “Kyoto'yu imzala, susuz kalma” pankartı açarak, “Nükleer santrallere hayır” yazılı dövizler taşıdı. Grup adına basın açıklamasını yapan sanatçı Zeynep Casaline, yaşam haklarını korumak için mücadele verdiklerini kaydetti.

Casaline, “İklim değişimine, küresel ısınmaya karşı sesimizi çıkartmak için, petrol şirketlerinin, silah şirketlerinin, daha fazla kar için gezegenin geleceğiyle kumar oynamalarına dur demek için, ABD ve Türkiye gibi Kyoto Protokolü'nü imzalamayan ülkelere baskı yapmak için 8 Aralık'ta tüm dünyayla birlikte sokakta olacağız” dedi.

Casaline son olarak, 8 Aralık'ta düzenlenecek “Küresel iklim değişikliğini durdurun” mitingini DİSK, KESK, Emekli-Sen, İstanbul Tabip Odası, 68'liler Dayanışma Derneği, Amargi, EMEP, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De, Greenpeace, ÖDP, Tunceliler Derneği, Kardeş Türküler, PSAKD'ın aralarında bulunduğu çeşitli demokratik kurumların desteklediğini duyurdu.

Eyleme katılan aktivistler de yaptıkları konuşmalarla, Türkiye'nin Kyoto'yu imzalamasını istedi, Nükleer santrallere ilişkin yasanın Meclis'te onaylanmasını ise protesto etti.
avatar
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

Mesaj Sayısı : 584
Yaş : 31
Kayıt tarihi : 06/10/07

Kullanıcı profilini gör http://ozgurgunes.forunotion.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz