SDG:Halkların kardeşliğini haykırmaya

Aşağa gitmek

SDG:Halkların kardeşliğini haykırmaya

Mesaj  meso Bir Paz Ara. 02, 2007 12:09 am

ANKARA (01.12.2007)-Sosyalist Demokrasi Gençliği Yüksel Caddesi'nde basın açıklamasında “Kürt sorununda yükseltilen militarizme karşı halkların kardeşliğini haykırmanın zamanıdır”dedi. Açıklamaya SGD üyeleri de destek verdi.

Yaklaşık 30 kişinin katıldığı eylemde basın açıklamasını SDG adına Deniz Kantar okudu. Kantar, son zamanlarda başta Kürt ulusu olmak üzere devrimci demokratlara karşı başlatılan linççi politika protesto edilirken, Kürt halkına barış elinin uzatılmasının bir zorunluluk olduğu kaydedildi.

Kantar, “Sivil demokratik barışçıl ve siyasal çözüm isteyen Kürt halkı bu taleplerinin gerçekleşmesi için meclise binlerce oyla milletvekilleri gönderdi. Fakat egemenlerin bu sorunu nasıl çözmek istediği ortadadır. Onların bu talebinde bölgede savaşı körükleyerek cevap verdiler. Kürt milletvekillerinin karşısına partileri DTP’yi kapatma tehdidiyle çıktılar. Ayrılıkçılığı yaratanlar Kürt halkı değil, onların partilerini kapatanlardır” dedi.

Kantar, yükseltilmeye çalışılan faşist saldırılar karşısında Kürt sorunun da başka bir çözümün olduğunu vurguladı. Savaş karşısında barış ateşinin tutuşturulması gerektiğini vurguladı. Eylemde, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Biji Bretiya Gelan”, “Kürt sorununda başka bir çözüm mümkün”, “Savaşa hayır barış hemen şimdi”, “Biji Aşiti” ve “Savaş ölümdür barış yaşamdır” sloganları haykırıldı
avatar
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

Mesaj Sayısı : 584
Yaş : 31
Kayıt tarihi : 06/10/07

Kullanıcı profilini gör http://ozgurgunes.forunotion.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz