ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malatya'daki katillerden 'Vatan sağolsun!' mektubu

Malatya'daki katillerden 'Vatan sağolsun!' mektubu Empty Malatya'daki katillerden 'Vatan sağolsun!' mektubu

Mesaj  meso Cuma Ara. 07, 2007 2:17 pm

ANKARA (07.12.2007)- Malatya'da misyoner faaliyet yaptığı gerekçesiyle 3 yayıncıyı öldüren zanlılar katliam öncesi ailelerine bıraktıkları mektupta, "Her şeyi vatan için yaptık, vatan sağolsun!" sözleri dikkat çekti.

Malatya Zirve Yayınevi'nde üç misyonerin boğazlarının kesilerek öldürülmesinden önce biraraya gelen sanıkların ailelerine gönderdikleri mektupta saldırıyı ‘vatan’ ve ‘din’ için yaptıklarını söyledikleri ortaya çıktı.

Emre Günaydın, 18 Nisan 2007'de sabahın erken saatlerinde cinayet planını gerçekleştireceği Malatya'da İhlas Öğrenci Yurdu'nda tanıştığı Cuma Özdemir, Hamit Çeker, Salih Gürler ve Abuzer Yıldırım isimli arkadaşlarıyla buluştu. Önce arkadaşlarıyla babasının spor salonuna giden Günaydın, "Başımıza bir iş gelebilir" diyerek herkesin ailesine bir not yazmasını istedi.

Tüm sanıklar kendi el yazılarıyla yazdıkları notlarda ailelerine veda ediyorlar ve hepsi notlarını aynı cümleyle bitiriyor "Vatan sağolsun!" Poliste ve savcılıkta verdikleri ifadelerde "Öldürmeyi düşünmemiştik" diyen sanıkların yazdıkları notlar bile yayınevine hangi amaçla gittiklerini gösteriyor.

Sanıklarda Emre Günaydın, "Benim diyecek bir şeyim yok vatan sağolsun" sözü dikkat çekerken, Abuzer Yıldırım ise, "Bana kızmayın insan namus için yaşar. Benim en büyük namusum vatandır. Ben Allah aşkıyla doğdum. Allah aşkıyla öldüm. Vatan sağ olsun. Seni seviyorum canım karıcım. Sizi seviyorum canım ailem. Vatan sağ olsun" diyor.

Cuma Özdemir: ‘’Biz Türkoğlu Türküz. Vatanımızı kimseye yar etmeyiz. Biz vatanımız için bir defa ölür bin defa diriliriz. Vasiyetimdir. Arkamdan ağlamasın vatan için gidiyorum. Allah Allah diye yaşadım Allah Allah diye öleceğim. Ölümden korkum yok. Olan oldu artık geriye dönüş yok herşey vatan için. Malatya'da en son olacak en büyük olayı biz yapıyok. Emre Günaydın, Salih Gürler, Abuzer (Maviş, Kiltepeli), Hamit Çeker, Cuma Özdemir ölmek için gidiyok. Vatan için de öleceğiz. Allah'a emanet olun kardeşler... Hristyanların evlerini basacağız. Müslüman kardeşlerimizin öcünü alacağız.

Salih Gürler: ‘’Canım anam canım babam sizleri öyle çok seviyorum ki, ama Allah aşkı, vatan aşkı beni bu yola sürükledi. Sizin başınız dik alnınız açık olsun çünkü ben kötü bir şey yapmadım. Aksine dinim için bayrağım için yaptım. Eğer bana bir şey olursa siz vatan sağ olsun deyin çünkü en önemli namusumuz vatanımızdır.’’

Hamit Çeker: ‘’Hepimizin bu vatana borcu var ve ben bu vatan için kanımı canımı feda ettim. En büyük yardımcım Allah. Cenab-ı Allah hepimizin yardımcısı olsun (Amin). Beni affedin... Arkamdan ağlamayın üzülmeyin ve şundan emin olun oğlunuz kötü bir iş yapmıyor kimsenin ırzına geçmiyor, kimsenin namusuna bakmıyor kimsenin parasını çalmıyor, onlar gibi bu vatanda kahpelik yapmıyor. Ölürsem vatan için canım malım her şeyim feda olsun. Sizlerden son isteğim ne olur üzülmeyin kimseye boyun eğmeyin alnınız açık başınız dik olsun. Sizleri çok seviyorum. Vatan sağ olsun!’’

ANF NEWS AGENCY
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics