İstanbul GSS karşıtı mücadeleye hazırlanıyor

Aşağa gitmek

İstanbul GSS karşıtı mücadeleye hazırlanıyor

Mesaj  meso Bir C.tesi Ara. 08, 2007 4:22 pm

İSTANBUL (08.12.2007)- Sendikalar, siyasi partiler, meslek örgütleri, Meclis'te tekrar görüşülmeyi bekleyen GSS'ye karşı İstanbul'da bir araya geliyor. GSS karşıtları 9 Aralık günü geniş katılımlı bir toplantı yaparak, GSS'ye karşı mücadele yöntemlerini tartışacak.

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (GSS), 15-18 AralıK tarihleri arasında Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek. 6 Aralık'ta TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda kabul edilen yasa önümüzdeki günlerde Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmesinin ardından Genel Kurul'a gelecek.

Aralarında çok sayıda sendika ve meslek örgütünün yer aldığı GSS karşıtları İstanbul'da bir araya gelmeye hazırlanıyor. TTB, DİSK İstanbul Bölge Temsilciliği, KESK İstanbul Şubeler Platformu, Türk-İş İstanbul Şubeleri, TMMOB İl Koordinasyonu, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbu Dişhekimleri Odası İstanbul Veteriner Hekimler Odası, İstanbul Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası, ve İstanbul Barosu'nun çağrıcı olduğu toplantıya çok sayıda sendikanın yanı sıra siyasi partinin, platformun ve demokratik kurumun katılması bekleniyor.

Kurumlar: Herkese Sağlık, Güvenli Gelecek

Kurumlar toplantıya ilişkin yaptıkları açıklamada, IMF ve Dünya Bankası'nın direktifleri çıkarılan ancak Anayasa Mahkemesi tarafından bazı maddeleri iptal edilen yasa tasarısının bir kez daha Meclis gündeminde geldiğini hatırlatarak, “Bu gayrı vicdanı, gayri ahlaki, gayrı insanı girişimi durdurmak için biz aşağıda imzası bulunan kurumların çağrısı ile 'Herkese Sağlık, Güvenli Gelecek' gündemli bir toplantı düzenlenecektir” denildi. Kurumlar toplantının içeriğini, yürütülmekte olan mücadeleye ivme kazandırmak, süreci tüm boyutlarıyla değerlendirme olduğunu bildirdi.

Toplantı 9 Aralık'ta

Toplantı, 9 Aralık günü saat 15.00'da Mecidiyeköy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
avatar
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

Mesaj Sayısı : 584
Yaş : 31
Kayıt tarihi : 06/10/07

Kullanıcı profilini gör http://ozgurgunes.forunotion.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz