ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demirtaş: 17 Aralıktan sonra dönüyorum

Demirtaş: 17 Aralıktan sonra dönüyorum Empty Demirtaş: 17 Aralıktan sonra dönüyorum

Mesaj  meso Paz Ara. 09, 2007 3:01 am

HAMBURG(08.12.2007)- Hamburg Üniversitesi’nde düzenlenen bir konferansta konuşan DTP Eşbaşkanı Nurettin Demirtaş, 17 aralıktan sonra Türkiye’ye geri döneceğini söyledi.

DTP Eşbaşkanı Demirtaş, 17 Aralık’a kadar çeşitli projeler için Avrupa’da kalacağını, bu tarihten sonra ise kesinlikle Türkiye’ye dönmeyi düşündüğünü söyledi.

DTP üzerindeki baskılara dikkat çeken Demirtaş Türkiye başbakanı Tayyıp Erdoğan için ‘’ “Başbakan ne zaman DTP’yi hedef gösterdiyse, mutlaka bir yerde DTP’ye yönelik bir saldırı olmuştur” dedi.

Demirtaş, Başbakan Erdoğan’ın ‘anne ve babalarınızın yanına dönün’ sözleri ise “Umarım proje dedikleri, bu bayatlamış, sonuç vermeyen yaklaşım değildir” şeklinde yorumladı.

Türkiye’de Kürtçe üzerindeki yasaklara da dikkat çeken Demirtaş, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yurtdışında doğruları ifade etmediklerini belirtti.

Türkiye’deki sorunların temelinde tek devlet, tek bayrak tek ırk, tek dil zihniyetinden yattığını söyleyen Demirtaş, merkezi yönetim anlayışının terk edilerek yetkilerin yerel yönetimlere devredilmesini istedi.

ANF NEWS AGENCY
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics