ESP: Sınırötesi operasyon= Zam, zulüm, yoksulluk

Aşağa gitmek

ESP: Sınırötesi operasyon= Zam, zulüm, yoksulluk

Mesaj  meso Bir Salı Ocak 01, 2008 11:16 pm

KARTAL (31.12.2007)- Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP) bugün AKP Kartal İlçe Binası önünde yaptığı basın açıklamasında sınırötesi operasyonların durdurulması, DTP ve Kürt halkının siyasi temsilcileri üzerindeki linç kampanyalarının son bulmasını istedi.

ESP, bugün AKP Kartal İlçe Binası önünde bir açıklama yaparak sınırötesi operasyonların durdurulmasını istedi. ESP adına açıklama yapan Nahide Kılıç, yapılan sınırötesi operasyonların halklar arasında kardeşliği zedeleyeceğini, işçiler, emekçiler için daha fazla açlık, yoksulluk, zam ve zulüm getireceğini belirtti. Bir yandan sınırötesi operasyonlar yapılırken, diğer yandan Kürt halkının siyasi temsilcilerine yönelik linç kampanyalarının devam ettiğini aktaran Kılıç, demokrasi havariliğine soyunan AKP hükümetinin da önceki hükümetlerin çizgisinin takipçisi olduğunun bir kez daha gözler önüne serildiğini ifade etti.


“ESP olarak, Türk ve Kürt halkının tam eşitliğinin sağlanması talebimizi dün dile getirdik, bugün getirmeye devam ediyoruz” diyen Kılıç, sınırötesi operasyonda atılan her bombanın daha fazla açlık, zulüm getirdiğini belirtti. Kılıç sınırötesi harekatın kadınların daha fazla gözyaşı dökmesi anlamına geldiğini vurguladı. Halkların kardeşliği için, operasyonların bir an önce durdurulması gerektiğini söyleyen Kılıç, DTP'nin üzerindeki baskıların da sonlandırılmasını istedi.


“Sınırötesi operasyon zam, zulüm ve yoksulluktur” pankartının açıldığı açıklamada, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Katil ABD, işbirlikçi AKP” sloganları atıldı.
avatar
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

Mesaj Sayısı : 584
Yaş : 31
Kayıt tarihi : 06/10/07

Kullanıcı profilini gör http://ozgurgunes.forunotion.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz