kamp çalışmaları hız kazanıyor

Aşağa gitmek

kamp çalışmaları hız kazanıyor

Mesaj  HeIin Bir Salı Tem. 29, 2008 12:08 pmİZMİR/ ADANA/ ANTAKYA - (28.07.2008)- Sosyalist Gençlik Dernekliler 26 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında yapacakları, “Yüzümüzü Deniz'lere dönüyoruz” uluslararası gençlik kampının çalışmalarını sürdürüyor.

Her gün çalışmalarını farklı alanlara taşıyan SGD'liler ulaştıkları gençleri “alternatif kültürü paylaşmak için” kampa çağırıyor.

26-27 Temmuz'da Karşıyaka çarşısında stant açan SGD'liler, kamp programını dağıttı. Yaklaşık 2 saat boyunca açık kalan stantta gençlerle kampın içeriği ve önemi üzerine sohbet etti. Bir çok gencin kampa gelmek için irtibat numaralarını bıraktığı stantta ayrıca Özgür Gençlik dergisinin de satışı yapıldı. SGD'liler standın ardından Karşıyakayı kamp duyuru afişleri ile donattılar. 28 Temmuz'da çalışmalarını Ege Üniversitesi'ne taşıyan İzmirli sosyalist gençler, E-Cafe önünde stant açtı. Yaz okuluna başlayan öğrencilere ulaşmayı hedefleyen SGD'liler, stantta Özgür gençlik dergisini okurlarıyla buluşturdu, kamp programının anlatıldığı el ilanlarının dağıtımını yaptı. SGD'liler Ege Üniversitesi kampüsü içerisini de kamp afişleri ve pulları ile donattı.

Adana'nın dört yanında kamp çağrısı

Adana ise İnönü parkı ve Kültür sokakta stant açan SGD'liler, Adanalı gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaştılar. Özgür Gençlik dergisinin satışının yapıldığı ve kamp tanıtım broşürlerinin dağıtıldığı stantlarda kamp tanıtıldı. Adana SGD'liler bir çok gençten kampa gelme sözü aldılar. Adana'nın dört bir yanını kamp afişleri ile donatan sosyalist gençler, kampa gelmek isteyenlerin kendilerine ulaşabilmesi için yerelde kampla ilgilenen SGD'lilerin telefonlarını, afişlerin üzerine bastı. Afiş çalışmasında bir çok genç, '68 gençlik hareketinin önderlerine yoğun ilgi gösterdi. SGD'liler birçok cafe, kitap evlerine ve demokratik ilerici kurumlara bildiri ve afiş bıraktı. Kentin bir çok yerine pullama yaptı.

Antakyalı sosyalist gençler Antakya parkında kampın program broşürünü dağıttı. Gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan SGD'liler, gençleri kampa davet etti. Gençler ayrıca Özgür Gençlik dergisini de sattı.

HeIin

Mesaj Sayısı : 9
Kayıt tarihi : 13/07/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz