ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muğlalı öğrenciler: Halkların kardeşliğini haykır, YÖK'e hay

Muğlalı öğrenciler: Halkların kardeşliğini haykır, YÖK'e hay Empty Muğlalı öğrenciler: Halkların kardeşliğini haykır, YÖK'e hay

Mesaj  meso Çarş. Kas. 14, 2007 9:35 pm

MUĞLA (14.11.2007)- YÖK'ün 26. kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılan protesto eylemlerine Muğlalı öğrencilerinin de sesi katıldı. Öğrenciler, 12 Kasım günü Sınırsızlık Meydanı'nda yaptıkları eylemle YÖK'ün kaldırılmasını istedi.

Muğla Üniversitesi öğrencileri YÖK'ü protesto etmek için Sınırsızlık Meydanı'na çıktı. Aralarında SGD'lilerinde bulunduğu devrimci demokrat yurtsever öğrenciler, 12 kasım günü yaptıkları eylemle parasız bilimsel anadilde eğitim mücadelesine destek verdi.

12 Eylül kurumu YÖK'ün antidemokratik uygulamalarını teşhir eden öğrenciler, “Halkların kardeşliğini haykır, YÖK'e hayır” yazılı pankart açtı. Öğrenciler eylemlerinde “Eğitim haktır satılamaz”, “Sözleşmeli öğretmenlik, yetkin mühendislik kaldırılsın”, “YÖK polis medya bu abluka dağıtılacak” ve “Biji zaningaha azad” yazılı dövizler da taşıdı.

Üniversitelerde yaşanan sorunlara dikkat çeken öğrenciler, özerk demokratik üniversite, anadilde eğitim ve kürdoloji bölümü açılması taleplerini dile getirdi. Öğrenciler, Muğla Üniversitesi'nde toplanan bandrol paralarına da tepki göstererek, mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdi.

Irkçı faşist saldırılara dikkat çeken öğrenciler, akademik demokratik talepleri ile barış ve kardeşlik istemlerini birleştirdi. Kürt halkına, DTP ve ESP'ye yönelik saldırılara ve devrimci demokrat kurumlara yönelik saldırılara tepki gösterdi.

Öğrenciler adına yapılan açıklamada Türk halkına çağrı yapılarak, “Faşist generallerin değil kardeşliğin safına” denildi. 80'i aşkın öğrencinin katıldığı eylemde öğrenciler, taleplerini dile getiren sloganlar attı
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics