ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Görüldü' damgalı tehdit mektubuna kınama

'Görüldü' damgalı tehdit mektubuna kınama Empty 'Görüldü' damgalı tehdit mektubuna kınama

Mesaj  meso Çarş. Kas. 14, 2007 10:35 pm

İSTANBUL (14.11.2007)- İnsan hakları savunucusu Av. Eren Keskin'e Ümraniye Cezaevi'nden gönderilen 'Görüldü' damgalı tehdit mektubu bugün İHD İstanbul Şubesi'nde düzenlenen basın toplantısında protesto edildi.

İHD İstanbul Şubesi'nde basın toplantısı düzenleyen insan hakları savunucusu Av. Eren Keskin, Ümraniye Cezaevi'nden 'görüldü' damgasıyla gönderilen tehdit mektubunu kınadı. Toplantıda konuşan İHD İstanbul Şube Başkanı Av. Gülseren Yoleri, “İnsan hakları mücadelesinde yıllardır yer alan Eren Keskin'e yapılan saldırılar ilk değil. Biz Keskin'in yanında olacağız” dedi.

Tehdit mektubu denetimlerden nasıl geçti?

Av. Eren Keskin, “Ben defalarca sokak ortasında saldırılara uğradım. Fakat bu mektup gelince saldırıları önemsedim. Cezaevinden gelen mektuplar didik didik edilirken, Kürtçe bir söz olduğunda karalanarak yollanırken, tehdit dolu bir mektup nasıl gönderilebiliyor. Biz mektupla ilgili suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.

Eren Keskin yalnız değil!

Kadın örgütleri ile demokratik kurumlarda Eren Keskin'i yalnız bırakmadı. İHD Genel Merkez Yöneticisi Ayşe Yılmaz, Feminist Kadın Çevresi'nden Fehmiye Çelik, SDP'li Kadınlar adına Gülseren Pusatlıoplu ve EHP'li Kadınlar adına Neslihan Türkan, toplantıda yaptıkları konuşmalarda tehditlere karşı Keskin'i yalnız bırakmayacaklarını belirttiler. Keskin'e yapılan saldırının ırkçı, şovenist saldırganlığın devamı olduğu belirtilen konuşmalarda, Keskin'in sürdürdüğü mücadeleden kaynaklı hedef seçildiğini belirttiler. Toplantıya DTP de destek verdi.

Görüldü damgalı mektupta, “Öncelikle vatanımız sağ olsun. Avukat hanım hangi bayrağa selam verdiğiniz belli değil. Siz gene Türk bayrağına selam verin. Hepimiz Türk'üz (AMİN)... Allah'a emanet ol” sözleri yer almıştı.
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics