ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hakkari Belediye Başkanı istifa etti

Hakkari Belediye Başkanı istifa etti Empty Hakkari Belediye Başkanı istifa etti

Mesaj  meso Perş. Kas. 15, 2007 7:00 pm

HAKKARİ (15.11.2007)- Hakkari Belediye Başkanı Metin Tekçe, 22 Temmuz’da yapılan milletvekili seçimlerinde 'Bin Umut' bağımsız milletvekili adayları listesinde kentte 3 adayın gösterilmesinde sorumlu olduğunu belirterek, Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti. Tekçe, ilde üç adayın gösterilmesinin hata olduğunu belirterek, Hakkari halkından özür diledi.

Hakkari’de 22 Temmuz’da yapılan genel seçimlerinde 'Bin Umut' bağımsız adaylarından 3 adayın gösterilmesi ancak, bunlardan sadece 1 tanesinin seçilmesi sonrası yaşanan tartışmalarla ilgili sorumlu olarak kendisini gösteren Belediye Başkanı Metin Tekçe istifa etti. Tekçe'nin makamında düzenlenen basın toplantısına, aralarında DTP Yerel Yönetimler Komisyonu Üyesi Hüseyin Yılmaz, Yüksekova Belediye Başkanı Salih Yıldız, KESK, DİSK, İHD, İl Genel Meclis üyeleri ve Belediye Meclis üyelerinin de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Basın toplantısında konuşan Tekçe, 15 yıllık aktif mücadele hayatında HEP, DEP, HADEP, Özgür Parti olmak üzere gençlik kolları il başkanlığı gibi çeşitli kademelerde çalıştığını söyledi. Son olarak Belediye Başkanlığı görevine seçildiğini aktaran Tekçe, “Bu süreçlerde her zaman içerisinde inandığım, Kürt halkının haklı, demokratik özgürlük mücadelesine kendimden doğru bir şeyler katma uğraşı içinde oldum” dedi. Hiçbir zaman Kürt halkının onurlu mücadelesine ihanet etmediğini ve etmeyeceğini vurgulayan Tekçe, istifa etmenin gerekçesinin başarısızlık olmadığını, arkadaşlarının önünü açmak için aldığı bir karar olduğunu dile getirdi.

‘3 ADAYIN BELİRLEMESİNDE ROL OYNADIM’

22 Temmuz’da yapılan seçimlere de dikkat çeken Tekçe, şöyle devam etti: “Ben burada 3.5 yıl belediye başkanlığı yaptım. Bu süreç içinde eksikliklerim oldu. Ancak hiçbir zaman Hakkari halkının yaratmış olduğu değerleri bireysel olarak kullanmadım ve kullandırtmadım. Ancak 22 Temmuz’da yapılan seçimlerde ilde 3 adayın gösterilmesi için en büyük etkinin ben olduğumu hepimizin bilmesini istiyorum. Seçimlerde ilde üç aday çıkarma gibi bir hedefimiz olmasına rağmen tek adayın çıkması benim açımda bir yenilgiyi ifade etmiştir. Alınan karardan dolayı halkımızdan binlerce kez özür diliyorum. Buradaki başarısızlıktan dolayı içine girdiğim başarısızlık duygusundan dolayı halkımıza iyi hizmet edemeyeceğimi düşündüğüm için görevimden istifa ediyorum. Ancak bundan sonra başka alanlarda mücadelemi sürdüreceğime ant içiyorum.”

Tekçe’nin açıklamasından sonra kısa bir konuşma yapan DTP Yerel Yönetimler Komisyonu üyesi Hüseyin Yılmaz, parti olarak eksiklikleri görerek, yanlışlıkların üzerine kararlı bir şekilde gideceklerini söyledi. Bundan sonra da Hakkari halkına daha iyi bir hizmet götüreceklerini aktaran Yılmaz, herkesin elbirliği yaparak çalışmalara katılmasını istedi.
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics