ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yenice, Bergama'nın izinden yürüyecek

Yenice, Bergama'nın izinden yürüyecek Empty Yenice, Bergama'nın izinden yürüyecek

Mesaj  meso C.tesi Kas. 17, 2007 11:54 pm

BALIKESİR (17.11.2007)- Balıkesir'in Bandırma ilçesine bağlı Sahil Yenice köylüleri, Bergama köylülerinin izinden yürüyecek. Halk, köylerine yapılması planlanan fosfat zenginleştirme fabrikasına karşı dün miting düzenledi, mücadeleyi başlattı.

Yenice köylüleri: Köyümüzü kanser ettirmeyiz

Fabrikanın çevreye ve insan sağlığına zarar vereceği belirten bin köylü, "Köyümüzde fabrika istemiyoruz", "Köyümüzü kanser ettirmeyiz" sloganları eşliğinde fabrikanın yapılacağı yere yürüdü.

Köylerinin, ceviz fidanı yetiştiriciliğinde tampon bölge olduğunu ve fabrikanın kurulmasıyla birlikte ekili alanların büyük zarar göreceğini belirten Sahil Yenici Muhtarı Yaşar Panç, “Köyümüze fabrika kurdurmamak için gereken tepkiyi çekinmeden ortaya koyacağız. Kurulacak fabrika hem ürünlerimize, hem sağlığımıza, hem de çevre kirliliğine sebep olacak. Kurulacak fabrika konusunda ilgili birimleri göreve davet ediyoruz” dedi.

Konyar: İnsan sağlığını olumsuz etkileyecek

Köy halkına destek veren köylü lideri Oktay Konyar da, Sahil Yenice köyüne kurulacak fosfat zenginleştirme fabrikasının, çevre ve insan sağlığını olumsuz etkileyeceğini belirtti. Konyar, “Sahil Yenice'nin göstermiş olduğu bu haklı mücadeleyi destekliyorum. Ben burada yurttaşlık görevimi yapıyorum. Burada fabrikanın kurulmaması için köylü kardeşlerimizle sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics