ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GÜNDEM- 18 KASIM PAZAR

GÜNDEM- 18 KASIM PAZAR Empty GÜNDEM- 18 KASIM PAZAR

Mesaj  meso Paz Kas. 18, 2007 11:34 am

* Koç Holding'e bağlı AYGAZ'ın 4.5 milyon YTL'lik Özel Tüketim Vergisinden kurtulmak için Irak'a gaz yerine su gönderdiği ortaya çıktı. Olay Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı'nın inceleme raporuyla ortaya çıktı - özel

Fransa’nın başkenti Paris’in Meaux banliyösünde bir araya gelen yaklaşık 250 kişi 21 yaşındaki Kürt mültecinin sınırdışı edilmesini protesto etti. Gösteri Sınır Tanımayan Eğitim Ağı (RESF) tarafından organize edildi.

* Mezopotamya Kültür Merkezi’nde Ahmet Kaya’nın 7. ölüm yıldınömü için anma yapıldı Anmaya siyasetçi Levent Tüzel ile gazeteci Ferzende Kaya katıldı

* Fransız öğrencilerin özelleştirme reformuna karşı eylemlerin aralıksız sürüyor. Ülke genelindeki 85 üniversiteden 60’a yakını eyleme gitti. Öğrenciler üniversitelere özerklik adı altında dayatılan özelleştirmeyi reddediyor.

* İsrail, Rusya İran, Amerika, Hindistan, Türkiye derken Suudi Arabistan’da Yemen sınırında duvar örmeye başladı.

* "Plan yapmayın plan" şarkısına yazdığı sözlerle kamuoyunun tepkisini çeken ülkücü Ozan Arif, Ozan Arif, İsmail Türüt’le birlikyte yaptıkları şarkının birilerinin planını bozduğunu ve herkesin attığı adımı ölçüp biçip öyle atması konusunda tehdit savurdu.

* Behice Boran’ın belgeselini çekmek için bir araya geldiler. Üretim onların yolunu çizdi ve ortaya hem “Behice Boran: Son Nefesine Kadar ” belgeseli çıktı, hem de “Üçüncü Sinema Kolektifi. Arjantinli sinemacılar Fernando Solanas ve Octavio Getino'nun manifestosundan feyz alıyorlar. Sadece politik belgesel yapmak istiyorlar. Şimdi de, sınır ötesi saldırısıyla birlikte yükselen ırkçı şoven dalga karşısında duydukları kaygıyla, “ne yapılabilir?” sorusunun yanıtını arıyorlar.
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics