ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İki saatte beş aktarma mümkün değil!

İki saatte beş aktarma mümkün değil! Empty İki saatte beş aktarma mümkün değil!

Mesaj  meso Paz Kas. 18, 2007 11:45 am

İSTANBUL (17.11.2007)- Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım ücretlerine getirdiği gizli zam tepki gördü. Geleceğimi İstiyorum İnisiyatifi üyeleri, yaptıkları İstanbul trafiğinde iki saatte beş aktarma denemesi ile uygulamanın mümkün olamayacağını belirtti.

AKP'li Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz akbil aktarımını kaldırarak, şehir içi ulaşıma üstü örtük zam yapmıştı. Akbil kullanıcılarına, iki saatte beş defa aktarma hakkı verildi ama aktarmalar bedava olmayacak. İstanbul halkı, her aktarım için tam akbilde 62.5, indirimli akbilde 40 YKr ödemek zorunda.

Geleceğimi İstiyorum İstanbul İnisiyatifi üyeleri konuya ilişkin bir rekor denemesi gerçekleştirdi. İstanbul trafiğinde iki saatte beş aktarma yapamadı. İnisiyatif üyeleri, saat 13.00'de Taksim Tünel'den başlattıkları eylemde, toplu taşıma araçlarını kullanarak önce Taksim'e, adından Beşiktaş ve Eminönü'ne gitti.

İnisiyatif üyeleri son olarak Saraçhane'de Büyükşehir Belediyesi'ne geldi. Gençler, 15.45'te burada bası açıklaması yaptı. “Sayın Topbaş siz toplu taşıma aracı kullanıyor musunuz?”, “Aklın yolu bir Akbil'in 5”, “İki saatte beş aktarma çekilir mi bu cefa” yazılı dövizler taşıyan gençler, gizli zammı protesto etti.

İnisiyatif adına açıklama yapan Zeynep Çatalkaya, halkın ulaşım hakkını gasp edildiğini belirtti. AKP'li Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın lalelere 8 milyon doları aşkın bir para verdiğini hatırlatan Çatalkaya, Topbaş'ın gözünü halkın cebinden çekmesi gerektiğini vurguladı. Çatalkaya, “Eğitim, barınma ve ulaşım hakkımızı gasp ettirmeyeceğiz. Bu soyguna izin vermeyeceğiz” dedi.
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics