ÖzGüR GüNeŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asker annesi isyan etti; Kendi oğullarını göndersinler!

Asker annesi isyan etti; Kendi oğullarını göndersinler! Empty Asker annesi isyan etti; Kendi oğullarını göndersinler!

Mesaj  meso C.tesi Kas. 24, 2007 5:00 pm

ADANA (24.11.2007)- Şırnak'ın Namaz Dağı bölgesinde el bombası patlaması sonucu yaşamını yitiren er Mehmet Nuri Doğan'ın ailesi, cenaze töreninde kirli savaşa isyan etti. Oğlunun cenazesi başında ağıt yakan anne Sabriye Doğan, “Bundan sonra başka oğlumu askere göndermeyeceğim” dedi.

Şırnak'ta yaşanan çatışmada çocuklarını kaybeden acılı asker ailesi, çocuklarının Şırnak'ta askerlik yaptığını bilmediklerini açıkladı. Mardinli er Mehmet Nuri Doğan'ın cenazesi Adana'nın Seyhan İlçesi'ne götürüldü. Oğullarının cenazesini alan Doğan ailesi, çocuklarının ölümünden devleti sorumlu tuttu.

'Yeter artık çocuklarımız öldürülmesin'

Acılı asker annesi Sabriye Doğan, “Oğlumun dağ komandosu olduğunu bile bilmiyordum, çünkü bana piyade er dediler. Neden çocuğumun eline bombayı verdiler? Onlar sebep oldu çocuğumun ölümüne. Neden operasyona gönderdiler? Bana söylemediler oğlumu operasyon için gönderdiklerini. Ben bilmiyordum. Oğlumun Patnos'ta olduğunu sanıyordum. Çocuğumun ölümünden devlet sorumlu. Yeter artık çocuklarımız öldürülmesin. Artık anneler ağlamasın. Ben bu acıyı sonsuza kadar unutamam” diye konuştu.

Asker annesi: Birini öldürdüler, diğerlerini göndermeyeceğim

Anne Doğan, Başbakan Erdoğan ve Deniz ******'a seslenerek, “Neden benim oğlumu Şırnak'a gönderildi? Madem bu kararı alıyorlar, kendi oğullarını göndersinler. Birini öldürdüler ben de diğerlerini göndermeyeceğim askere. Çocuklarımızı askere diye götürüyorlar, öldürüyorlar. Amaçları öldürmekse gelsinler kapıda vursunlar” dedi.

Olayın üstünden 3 gün geçtikten sonra haber aldıklarını belirten Doğan, oğlunun ölümünün şüpheli olduğunu dile getirerek, “Benim çocuğum bombayla mı öldü yoksa şehit mi oldu? Yoksa onlar mı öldürdü? 3 gündür olay olmuş yetkili kimse kapıma gelmedi” diye konuştu.

'Nereye kadar, bu savaş artık dursun'

Türkler ve Kürtler arasında ayrımcılık yapıldığını belirten anne Sabriye Doğan, “Türklerin çocuklarına ayrı muamele yapıyorlar. Bizim çocuklarımıza ayrı. Türklerin çocuklarının cenazeleri özel günlerde özel uçaklarla evlerine gönderiliyor. Ya benim çocuğum? 3 gündür kimse bir haber bile vermedi. Ben bir yıldır oğlumu görmedim. Madem Kürtler bir yana, Türkler bir yana diyorlar, artık yeter!. Bizi öldürüyorlar, bombalıyorlar. Nereye kadar, bu savaş artık dursun!” dedi.

Baba Ahmet Doğan da, operasyonların durdurulmasını ve Kürt sorununun barışçıl yollarla çözülmesini isteyerek, “Ne yapacağımızı şaşırdık. Çocuklarımızı askere göndersek cenazeleri geliyor, göndermesek bizi rahat bırakmıyorlar” dedi.

kaynak:www.atilim.org
meso
meso
Alıştı bir kere :)
Alıştı bir kere :)

http://ozgurgunes.forunotion.com

- Similar topics